«Затверджено форму Податкової декларації з плати за землю»

31 липня набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 16 червня 2015 року № 560, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03 липня 2015 р. за N 783/27228, яким затверджено форму Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та / або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності). Відповідно, втратив чинність документ-попередник - наказ Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 р. № 865 «Про затвердження форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та / або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)».
На відміну від попередньої, нова форма має такі відмінності:
1. Вона розбита на три окремих розділи: «I. Розрахунок суми земельного податку», «II. Розрахунок суми орендної плати». «III. Розрахунок податкового зобов`язання».
2. У ній необхідно вказувати відомості про документи, які засвідчують/підтверджують право власності/користування; державну реєстрацію прав власності/користування (у разі наявності); кадастровий номер земельної ділянки (у разі наявності).
3. Пільги за земельним податком відображаються в розділі «I. Розрахунок суми земельного податку».
Як повідомляється в наказі, Державній фіскальній службі України доручено забезпечити розробку алгоритмів контролю для приймання та автоматизованої обробки податкової декларації з плати за землю у триденний термін з дня реєстрації цього наказу у Міністерстві юстиції України (з 3 серпня 2015 року).