Податкова накладна може бути зареєстрована в ЄРПН після перевірки електронного цифрового підпису, накладеного на неї

Державна фіскальна служба України у листі №5573/6/99-99-19-03-02-15 від 15.03.2016 р., розглянула питання щодо відповідності електронного цифрового підпису, накладеного на податкову накладну філією (структурним підрозділом) підприємства, яка її склала, найменуванню такої філії (структурного підрозділу), зазначеному в податковій накладній.

Податківці звернули увагу, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі до ДФС:

  • ·         здійснюється їх розшифрування,
  • ·         перевіряється електронний цифровий підпис,
  • ·         визначається відповідність електронного документа формату (стандарту), затвердженому в установленому порядку.

А вже після цього, у  разі відсутності причин для відмови, проводиться їх реєстрація.

Податківці наголошують: податкова накладна може бути зареєстрована в ЄРПН лише після перевірки ДФС електронного цифрового підпису, накладеного на неї.

Також, згідно абзацу 2 пункту 201.10 статті 201 розділу V Податкового кодексу України визначено, що податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна, що містить помилки в обов'язкових реквізитах (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.

Нагадаємо, що згідно абзацу 2 пункту 201.1 статті 201 розділу V Податкового кодексу України, обов'язковими реквізитами податкової накладної є:

а) порядковий номер податкової накладної;

б) дата виписування податкової накладної;

в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг;

г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);

д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг;

е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

є) ціна постачання без урахування податку;

ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;

з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;

і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).